jak sprawdzić dewelopera

29.10.2019

Jak sprawdzić dewelopera, zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania?

Zakup własnego mieszkania jest jednym z najważniejszych i najbardziej radosnych wydarzeń w całym naszym życiu, ustępując jedynie niezapomnianym chwilom spędzonym z rodziną i przyjaciółmi. Z pewnością wiąże się również z ogromną odpowiedzialnością, ponieważ przyjdzie nam inwestować tak sporą sumę pieniędzy nie więcej niż kilka razy. Dobrze więc, aby wszystko odbyło się bezpiecznie, zgodnie z prawem i po prostu po naszej myśli. Dlatego firma deweloperska, na którą się zdecydujemy powinna gwarantować najwyższy poziom oferowanych usług. Zatem jak sprawdzić dewelopera przed kupnem mieszkania?

Wiarygodny deweloper – jak to sprawdzić?

Zanim zdecydujemy się na konkretną inwestycję, byłoby dobrze, żebyśmy dokładnie sprawdzili ofertę, jaką proponuje nam firma deweloperska. Powinniśmy wręcz to zrobić, ponieważ zakup własnego mieszkania jest niezwykle kosztowny, a często zdarza się, że będziemy inwestowali tak dużą sumę pieniędzy tylko raz w życiu. Warto więc wiedzieć, jak sprawdzić dewelopera, zanim na cokolwiek się zdecydujemy. W końcu każdy z nas marzy o własnym mieszkaniu, które stworzyłoby nam odpowiednie warunki do codziennego życia – dobrze więc, aby nic nie zakłóciło naszego spokoju i radości.

Jednym z najlepszych i najprostszych sposobów, w jaki możemy sprawdzić związek deweloperów, jest zapytanie swoich znajomych, przyjaciół i rodziny. Być może ktoś z naszego bliskiego otoczenia sam kupował w ostatnim czasie mieszkanie i będzie mógł podzielić się swoimi doświadczeniami. Jest to bardzo cenne, jeśli ktoś, komu ufamy, poleci nam jakiś związek deweloperów lub też odradzi, bo i tak przecież może się zdarzyć. Znalezienie stuprocentowo wiarygodnego dewelopera wymaga od nas bowiem czasami trochę poszukiwań. Opinie innych ludzi w internecie również mogą być pomocne.

Jak sprawdzić dewelopera przed kupnem mieszkania?

Jeśli szukasz dodatkowego sposobu na to, jak sprawdzić dewelopera przed zdecydowaniem się na konkretną inwestycję, warto po prostu poszukać o nim dodatkowych informacji w sieci lub po prostu wejść na jego stronę internetową. Wiarygodny deweloper powinien zamieścić na niej dużo szczegółowych informacji zarówno o samej firmie deweloperskiej, jak i wszystkich planowanych oraz ukończonych inwestycjach. Są one bardzo ważne, ponieważ z nich dowiemy się na przykład, ile lat istnieje dana firma – oczywiście im dłużej, tym lepiej, ponieważ posiada bardziej stabilną pozycję na rynku i większe doświadczenie. Nie każdy ranking deweloperów jest wiarygodny, dlatego warto samemu sprawdzić takie kwestie.

Oczywistą odpowiedzią na pytanie, jak sprawdzić dewelopera, są opisy i zdjęcia dotychczasowych inwestycji na jego stronie. To właśnie one dadzą nam prawdziwy obraz tego, jak dana firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Można również wybrać się w takie miejsce, żeby na własne oczy zobaczyć jedną z ukończonych wcześniej nieruchomości. Dzięki temu łatwiej będzie nam podjąć decyzję o wyborze konkretnego dewelopera, zyskamy również spokój i pewność, że wszystko ułoży się po naszej myśli.

Przeczytaj również:

Co sprawdzić przy kupnie mieszkania?

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie?